Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (19)
Пошуковий запит: (<.>A=Голик Р$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Александрович В. С. 
Історія української культури : У 5-ти т. Т. 2. Українська культура XIII - першої половини XVII століть / В. С. Александрович, В. Г. Балушок, М. Б. Боянівська, Л. В. Войтович, Р. Й. Голик, Г. Й. Горинь, А. Д. Данилюк, Я. Д. Ісаєвич, Я. Б. Книш, Б. С. Криса; НАН України. - К. : "Наук. думка", 2001. - 847 c. - Бібліогр.: с. 821-827. - укp.

Висвітлено розвиток освіти, мистецтва і літератури, стан наукових знань в Україні впродовж XIII - першої половини XVII ст. Особливу увагу приділено рукописній книзі, виникненню та поширенню друкарства. Проаналізовано культурно-національне відродження наприкінці XVI - у першій половині XVII ст. Розглянуто ренесансні явища в культурному національному житті та процес формування стилю бароко у різних видах мистецтва. Визначено місце України у міжнародних культурних зв'язках. Описано внесок українського народу в скарбницю світової культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)43-7 + Т3(4УКР)44-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343912 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Барнет О. Ю. 
Сімейна медицина : енциклопедія: у 5 т. Т. 2. Дитячі хвороби. Інфекційні хвороби. Основні принципи лікування хворих / О. Ю. Барнет, Л. В. Беш, Р. Г. Голик, І. М. Головко, Р. Ю. Грицко, С. Й. Волошиновська, В. С. Забор, А. М. Задорожний, В. С. Заремба, Є. Х. Заремба. - К. : Здоров'я, 2008. - 736 c. - укp.

Наведено відомості з педіатрії, зокрема, розглянуто тактику ведення хворих дітей на амбулаторному етапі, проаналізовано роль лікаря у проведенні заходів з профілактики, диспансеризації та реабілітації дітей. Описано особливості інфекційних захворювань, лікувальної тактики під час критичних станів у хворих з інфекційною патологією. Викладено характеристику найновіших лікарських засобів, рекомендації з дієтичного харчування, застосування лікувальної фізкультури, фізіотерапевтичних процедур і санаторно-курортного лікування.

Приведены данные по педиатрии, в частности, рассмотрена тактика ведения больных детей на амбулаторном этапе, проанализирована роль врача в осуществлении мероприятий по профилактике, диспансеризации и реабилитации детей. Описаны особенности инфекционных заболеваний, лечебной тактики при критических состояниях у больных с инфекционной патологией. Представлены характеристика новейших лекарственных средств, рекомендации по диетическому питанию, применению лечебной физкультуры, физиотерапевтических процедур и санаторно-курортного лечения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: В349165/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Голик Р. Й. 
Уявлення про надприродне в українській культурі X - XVIII ст. : Автореф. дис... канд. іст. наук / Р. Й. Голик; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - Л., 2005. - 18 c. - укp.

Досліджено функції уявлень про надприродне у процесі розвитку української релігійної та світської культури протягом X - XVIII ст. Простежено шляхи та форми їх теологічного, літературного та наукового переосмислення, а також прояви у суспільних ритуалах, мистецтві та мовній "картині світу" даного хронологічного періоду. Уявлення про надприродне розглянуто як елементи "магічного бачення світу" та "містичної семіотики" (релігійного розуміння знаків та їх функцій), що в багатьох аспектах визначали характер української домодерної культури. Доведено суттєвий вплив уявлень про надприродне на формування релігійних, соціально-політичних настроїв та інтелектуальних течій українського суспільства X - XVIII ст., а також його колективної підсвідомості. Встановлено специфічні риси сприймання надприродного у культурі X - XIII ст. Розкрито вплив візантійських агіографічних зразків на процес творення образів чудесного у давньоруській культурі. Проаналізовано наслідки еволюційних змін сутності поняття надприродного у процесі переходу від середньовічної до ранньоновітньої релігійності, показано вплив західних зразків на переосмислення досліджуваних категорій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340434 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Аркуша О. Г. 
Історичні міфи і стереотипи та міжнаціональні відносини в сучасній Україні : монографія / О. Г. Аркуша, Л. В. Войтович, Р. Й. Голик, Л. О. Зашкільняк, О. В. Лукачук, В. В. Расевич, О. В. Руда, В. В. Середа, О. В. Середа, Ю. Р. Сілецький; НАН України, Ін-т українознав. ім. І. Крип'якевича. - Л., 2009. - 472 c. - укp.

Проаналізовано явища зародження і поширення міфів та стереотипів серед етнічних спільнот в Україні у сучасний період. Розглянуто суспільні потреби подолання усталених уявлень і формування нових обріїв історизму, які відповідають новим суспільно-політичним і міжнародним умовам. Увагу приділено взаємовідносинам українців з росіянами, поляками, литовцями і кримськотатарським народом. Визначено стереотипи "ляха" та "москаля" у традиційному світогляді українців, їх спільні та відмінні особливості. Розкрито польський і російський чинники у формуванні сучасної національної свідомості галицьких українців на основі історичного досвіду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА742488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Голик Р. Й. 
Місто і війна: реалії та стереотипи періоду нацистської окупації в ментальності львів'ян / Р. Й. Голик // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2011. - № 693. - С. 216-222. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Реконструйовано масову психологію львів'ян під час нацистської окупації. Досліджено стереотипи сприйняття німецьких військ, ідеологічних кліше нової влади, геноциду єврейського населення, побутових реалій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛЬВ-2Л)628

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Голик Р. Й. 
Шевченкова творчість: читання та суспільно-ідеологічні уявлення в Галичині XIX - XX ст. / Р. Й. Голик // Укр. іст. журн.. - 2014. - № 3. - С. 100-115. - укp.

Простежено еволюцію сприймання творчості та біографії Т. Шевченка серед галицьких українців упродовж XIX - XX ст. Розглянуто роль читання Шевченкових творів як чинника формування ментальності та ідеологічних пріоритетів мешканців краю. Висвітлено форми культу поета, ставлення до нього представників різних соціальних рухів у контексті складної політичної та культурної історії модерної Галичини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Голик Р. 
Cеред карт й путівників: краєзнавство, відпочинок і туризм в рецепції галичан XIX - першої половини XX ст. / Р. Голик // Краєзнавство. - 2014. - № 1. - С. 77-85. - Бібліогр.: 68 назв. - укp.

Проаналізовано сприймання галицького краєзнавства у його історико-етнографічному та відпочинковому аспектах. Простежено еволюцію уявлень про туризм в ментальності галичан впродовж XIX - першої половини XX ст. у контексті інтелектуального та повсякденного життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)5-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Голик Р. 
Формування галицької славістики в контексті наукових теорій та етнокультурних стереотипів (XIX - 30-ті роки XX ст.) / Р. Голик // Проблеми слов'янознавства : міжвід. наук. зб. - 2011. - Вип. 60. - С. 21-32. - укp.

Простежено еволюцію славістичних досліджень у Галичині до 1939 р. на тлі розвитку "слов'янського міфу" у суспільній ментальності. Проаналізовано етапи становлення галицької історичної та філологічної славістики від "протославістичних" наративів до нинішнього наукового дискурсу. Досліджено зародження та трансформацію "слов'янської ідеї" та її похідних у колективній свідомості галичан. Розглянуто взаємозв'язки між науковими концепціями галицьких славістів, політичними ідеологіями та етнокультурними стереотипами галицького соціуму в різні історичні періоди.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР331)-1(49=Сл) + Ш041 г(4УКР-9ГАЛ)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж62333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Голик Р. 
Між ідеологією й естетикою: слов'янські літератури у сприйнятті галицької інтелігенції XIX - XX ст. / Р. Голик // Проблеми слов'янознавства : міжвід. наук. зб. - 2013. - Вип. 62. - С. 69-77. - укp.

Розглянуто питання рецепції слов'янських літератур у середовищі галицької української та польської інтелігенції XIX - XX ст. Проаналізовано ідеологічний та естетичний вплив літературних текстів на ментальність галичан і причини, з яких ці тексти входили до літературного канону галицьких українців і поляків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)941-317

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж62333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Голик Р. Й. 
Культурна пам'ять і Східна Європа: писемна культура та формування суспільних уявлень в Галичині : [монографія] / Р. Й. Голик; НАН України, Ін-т українознавства ім. І. Крип'якевича. - Львів, 2015. - 422 c. - Бібліогр.: с. 370-422 - укp.

Проаналізовано теоретичне підгрунтя, витоки та розвиток писемної культури як форми культурної пам'яті й її вплив на формування суспільних уявлень Східної Європи та Галичини у нову та новітню добу. Простежено образ Галичини як простору письма в ментальності її мешканців і чужинців. Досліджено культуру читання як джерела уявлень та продукування ідей на східноєвропейському цивілізаційному просторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч113(4УКР331)5/6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС61308 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Голик Р. Й. 
Культурна пам'ять і Східна Європа: писемна культура та формування суспільних уявлень в Галичині : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.02, 07.00.01 / Р. Й. Голик; НАН України, Ін-т українознавства ім. І. Крип'якевича, Ін-т народознавства. - Львів, 2016. - 38 c. - укp.

Проаналізовано теоретичне підгрунтя, витоки та розвиток писемної культури як форми культурної пам'яті та її вплив на формування суспільних уявлень Східної Європи та Галичини зокрема. Простежено образ Галичини як простору письма в ментальності її мешканців і чужинців, досліджено культуру читання як джерела уявлень та продукування ідей на східноєвропейському цивілізаційному просторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(45)0-7 + Т3(4УКР331)0-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Русь, Малоросія, Україна: галицькі українці у пошуках власного імені (XIX - перша половина XX століть) / П. Артимишин, М. Барановський, Т. Гаврилів, Л. Гентош, Р. Голик, Л. Зашкільняк, І. Зуляк, О. Киричук, Н. Кісь, М. Клопова, Н. Колб, Я Кондрач, О. Малиць, Н. Мисак, І. Монолотій, М. Омельчук, І. Орлевич, О. Павлишин, В. Пашук, М. Рак, А. Свйонтек, О. Седляр, І. Соляр, В. Станкевич, О. Чайковська; ред.: І. Орлевич; Львівський музей історії релігії, Інститут українознавства імені І. Крип'якевича, Національна академія наук України. - Львів : Логос, 2021. - 462, [1] c. - Бібліогр. в кінці гл. - укp. - англ.

У контексті етнонімічних характеристик розкрито особливості національної ідентифікації галицьких українців у XIX - першій половині XX ст., які віддзеркалювали соціально-політичну й етнокультурну ситуацію в краї. Проаналізовано дискурс щодо вибору назви для означення українського народу в середовищі різних політичних течій, духовенства, наукових кіл, молодіжних товариств тощо. Показано, як зі зростанням національної самосвідомості терміни "русин", "руський", "руский", котрі протягом XIX ст. вживалися стосовно представників українства на галицьких теренах, напередодні та в роки Першої світової війни, а ще більше - української революції 1917 - 1921 pp. поступово витісняються етнонімом "українець", що й стає назвою сучасної української нації. Поступову заміну терміна "русин" відповідником "українець" в означенні українців Галичини допомагають розкрити назви, отримані від інших народів - поляків, німців, євреїв та ін., котрі також населяли цей край.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР331)

Шифр НБУВ: ВС68494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Українсько-польські відносини. Новітня доба / А. Боляновський, В. Виздрик, Л. Войтович, Р. Голик, Т. Горбачевський, К. Горбунов, Р. Давидюк, Л. Зашкільняк, О. Каліщук, С. Качараба, В. Комар, Я Кондрач, М. Литвин, І. Любчик, І. Мрака, П. Олеховський, Ю. Павлів, О. Піх, О. Руда, О. Рубльов, Н. Рубльова, Є. Самборський, Т. Слободян, Л. Стрільчук, В. Стрільчук, Л. Хахула, М. Чебан, Р. Чмелик, Х. Чушак; ред.: М. Литвин; Національна академія наук України, Інститут українознавства імені І. Крип'якевича. - Львів : Растр-7, 2020. - 730 c. - Бібліогр. в знесках - укp.

Комплексно проаналізовано українсько-польські міждержавні та міжнаціональні відносини у ХХ - ХХІ ст. Особливу увагу приділено дискусійним проблемам у контексті геополітичних змін у Центрально-Східній Європі після Першої та Другої світових воєн, розпаду соціалістичного табору. Розкрито механізми функціонування стереотипів про українців, Україну та поляків, Польщу. Узагальнено досвід реформ у Польщі для сучасного українського етнодержавотворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6/64-64(4ПОЛ) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського